Uwolnij się od Bólu Stóp i zacznij je badać!!!

Uwolnij się od Bólu Stóp i zacznij je badać !!!

Każdego dnia pokonujemy wiele kilometrów, co ma istotny wpływ na stan fizyczny naszych stóp. W życiu codziennym szczególnie powinniśmy o nie zadbać. Często między powłokami  warstw skórnych, powięzi oraz mięśni powstają stany zapalne, które doprowadzają w przyszłości do różnych (często bardzo bolesnych) schorzeń. Z upływem czasu ból się nasila. Szukamy rozwiązań udając się do specjalisty, który dostosuje odpowiednie leczenie. Należy jednak pamiętać, że możemy sami zapobiec takim sytuacjom reagując na impulsy jakie wysyła nam nasz organizm.

 

W tym celu powinniśmy zastosować profilaktykę, która zapobiegnie późniejszym, poważnym schorzeniom. Coraz częściej spotykane schorzenia tj.: płaskostopie podłużne, płaskostopie poprzeczne, paluch koślawy zwany haluksem, deformacje palców stopy : młotkowate, młoteczkowate, szponiaste czy ostroga piętowa stają się prawdziwą udręką podczas chodzenia i doborze obuwia. Podczas badań zaobserwowaliśmy coraz częstsze pojawienie się stanów bólowych części  śródstopia czyli metatarsalgię. Stopy potrzebują wówczas odciążenia , amortyzacji i ochrony w kontakcie z podłożem. Nasze palce również są bardzo narażone na występowanie licznych krwiaków, pęcherzy czy otarć naskórka.

 

 

Pamiętajmy, że stopy są bardzo ważne, a przy prawidłowej pielęgnacji zminimalizujemy wywoływane przez nie bóle i choroby.  W naszej ofercie znajdą Państwo produkty profilaktyczne jak i medyczne, które dzielnie wspomogą zapobieganie jak i leczenie. Zalecane produkty to : wkładki medyczne  do obuwia, aparaty korekcyjne, osłony, separatory, odciążenia oraz mini ortezy.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą produktów!

 

Podolog, Diagnosta Stóp

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.