Kiedy cierpią stopy cierpi całe ciało

Kiedy cierpią stopy, cierpi całe ciało

Stopy to części ciała ,które są bardzo ważne dla naszego organizmu, dlatego pamiętajmy, aby  odpowiednio i szczególnie o nie dbać. Codziennie pokonujemy wiele kilometrów  na naszych nogach, co nie pozostaje bez wpływu na nasze stopy. Stopy i palce przeciążone ciągłym ruchem, w różnym rodzaju obuwia są narażone na występowanie licznych krwiaków, pęcherzy czy otarć naskórka. Pojawiający się ból stopy, pięty czy odcisków na częściach zewnętrznych stóp to zespół dolegliwości podeszwowej  części stopy. Pamiętajmy, że ból pojawiający się w naszych stopach jest sygnałem początku wielu schorzeń, które mogą mieć znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Bardzo często dolegliwości bólowe rozpoczynające się w stopach w późniejszym okresie przenoszą się na wyższe segmenty naszego ciała. Często jest to powiązane z naszym stawem skokowym, kolanowym a nawet z kręgosłupem. Do najczęściej spotykanych schorzeń stóp zaliczamy: płaskostopie podłużne i poprzeczne, ostrogę piętową, paluch koślawy zwany haluksem oraz coraz częściej spotykane deformacje palców w stopach tj.: palce szponiaste, młotkowate, młoteczkowate, które są prawdziwą udręką podczas chodzenia i doborze obuwia.

 

PIELĘGNUJMY I DBAJMY O NASZE STOPY, SĄ TEGO WARTE!

 

Nie bagatelizujmy małych dolegliwości w stopach, bo przecież to  one mają służyć do końca naszego życia. Kiedy powstaje dyskomfort nasilającego się bólu, zaczynamy działać, sięgamy po leki lub idziemy do specjalisty. I teraz nasuwa się pytanie: „ jak ważne jest zachowanie odpowiedniej profilaktyki dla stóp?”. Kiedy zastosujemy np. wkładki do butów odciążające, czy wkładki amortyzujące naciski stóp na podłożone, czy różnego rodzaju kliny, separatory międzypalcowe lub podpiętki itp. zapobiegniemy nasileniu impulsów bólowych naszego organizmu. Dzięki temu nasze stopy poczują komfort chodzenia jak i również bezpieczeństwo dla powstających dolegliwości, a na pewno wspomogą ich leczenie.

 

Podolog, Diagnosta Stóp

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.