Dlaczego bolą nas stopy?

 „  Dlaczego bolą nas STOPY ?”

 

Codzienność to wyzwanie, w szczególności dla naszych stóp.

Stopy oraz palce, które są przeciążone bieganiem, skakaniem, wyhamowywaniem, niestety narażone są na występowanie licznych krwiaków, pęcherzy czy otarć naskórka.

 

Ból stopy, pięty, odcisków na palcach to zespół dolegliwości podeszwowej  części stopy. Towarzyszą im często deformacje stóp, które przejęliśmy genetycznie lub nabyliśmy z wiekiem, poprzez czynniki zewnętrzne. Coraz częściej  spotykane są schorzenia tj. : płaskostopie podłużne i poprzeczne, ostroga piętowa czy paluch koślawy zwany haluksem, które stają się prawdziwą udręką podczas chodzenia i doborze obuwia.

 

CZĘSTO NIE MAMY ŚWIADOMOŚCI, ŻE NASZE STOPY WOŁAJĄ O POMOC!

 

Tę świadomość często odkładamy na później jak wiele spraw dnia codziennego. Pamiętajmy, że profilaktyka stóp zapobiega późniejszym, poważnym schorzeniom. Kiedy już zaczniemy odczuwać intensywny ból naszych stóp, wtedy zgłaszamy się do specjalisty i zaczynamy długą drogę leczenia. Dlatego pamiętajmy, że można temu zapobiec reagując na impulsy jakie wysyła nam nasz organizm.

 

Obolałe kości śródstopia wspomagajmy profilaktycznie lub doraźnie medycznymi wkładkami do obuwia, osłonami, separatorami czy mini ortezami. Wszystkie produkty są dostępne, trzeba tylko po nie sięgnąć, aby zapobiec wszelkim dolegliwościom stóp, jak również wspomagać ich leczenie.

 

Pamiętajmy jak ważne i wrażliwe są nasze stopy. Przy prawidłowej pielęgnacji zminimalizujemy wywoływane przez nie bóle i choroby.

 

Podolog, Diagnosta Stóp

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.